Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2011

Μετα το 60' η πλάστιγγα έγειρε

Σε ένα κατάμεστο Μισεδάκειο που οι κερκίδες αποδείχθηκαν πολύ λίγες , με αποτέλεσμα αρκετός κόσμος να δει τον αγώνα όρθιος , οι παίκτες του ΟΦΙ κατάφεραν μια επαγγελματική νίκη επί των παικτών της ΔΟΞΑΣ ΜΥΘΩΝ με 2-0. Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο σήμερα ήταν
η ιδανικότερη. Πολύς κόσμος χωρίς το παραμικρό ευτράπελο εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου. Άλλωστε όλα είχαν αρχίσει με τους καλύτερους οιωνούς καθώς η διοίκηση του ΟΦΙ πριν την έναρξη του αγώνα "βράβευσε" με πλακέτες και ανθοδέσμες τον προπονητή των ΜΥΘΩΝ Λ. Μπαριτάκη , καθώς και τους πρώην παίκτες του ΟΦΙ Γ. Χατζηγιαννάκη , Λ. Καπαράκη , Γ. Παπουτσάκη , Β. Μίγγα , Χ. Κουγιουμουτζάκη , Λ. Πετράκη , Μ. Καραλάκη Αγωνιστικά ήταν ένα πραγματικό ντέρμπυ, ένα κλασικό ντέρμπυ με μοιρασμένη υπεροχή , μοιρασμένη την κυκλοφορία της μπάλας , μιά μπάλα που πήγαινε συνεχώς πάνω-κάτω. Οι δύο ομάδες πρόσεχαν τις άμυνες τους , χωρίς όμως το θέαμα να γίνεται βαρετό. Μέχρι τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου φαινόταν ότι το ματς πήγαινε για 0-0 ή στην καλύτερη περίπτωση όποιος έβαζε γκολ θα κέρδιζε. Μετά το 60’′ το συγκρότημα του Γιάννη Παπαγεωργίου επικράτησε στον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι πάντως είχαν μια καλή ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ όμως η μπάλα βρήκε στο δοκάρι στην κεφαλιά του Αγγελάκη στο 23’. Στο 31′ ο Ακαμωτάκης σούταρε αλλά ο Καπαράκης έδιωξε σε κόρνερ έτσι έληξε το α μέρος. Ο Τσαμπανάκης στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 58′ ο Ρουμελιωτάκης δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα ενώ στο 62’ ο νεαρός Φιλιππάκης έγινε ο μοιραίος παίχτης των μύθων όταν ο Αγγελάκης τον έβγαλε απέναντι από τον Αλευρά που εκεί φάνηκε η πείρα του μακεδόνα πορτιέρο σε αντίθεση με την απειρία του μικρού και κάπου εκεί η πλάστιγγα έγειρε. Στο 65′ ο Χρυσοφάκης δέχτηκε ωραία τη μπάλα στη περιοχή μετά από κεφαλιά πάσα του Ακαμωτάκη και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΙ. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Ρουμελιωτάκης κέρδισε την μπάλα μπαίνοντας από δεξιά στην περιοχή και την τελευταία στιγμή έδωσε έτοιμο γκολ στον Ακαμωτάκη που πλάσαρε εύστοχα

ΟΦΙ: Αλευράς, Μεμετζής, Δασκαλάκης (59′ Μίλε), Διαμαντάκης, Τζελέπης, Χρηστάκης, Τσαμπανάκης, Χρυσοφάκης, Ακαμωτάκης, Κορνάρος (77′ Πινάλε), Ρουμελιωτάκης (81′ Ψαριανός).

Δόξα Μύθων: Καπαράκης, Παρθενάκης (70′ Κούβαρης), Λιλάι, Κουγιουμουτζάκης (81′ Βενιτουράκης), Φιλιππάκης, Πετράκης, Διακάκης, Χατζηγιαννάκης, Μίγγας, Αγγελάκης, Παπουτσάκης (72′ Μιχελάι).

ακολουθει φωτορεπορταζ ΡΕΚΟΡ!! (πανω απο 200 φωτο)